آیلتس
درباره ما

آیلتس

آیلتس

آکادمی زبان الفبای نوین اکنون در پنجمین سال فعالیت خود افتخار دارد که طرح هایی خلاقانه و نوین در آموزش زبان مخصوصا آیلتس را معرفی نموده و با کمک اساتید متخصص و با تجربه موفق به کسب نتایجی درخشان در آزمون های بین المللی شده است.این موفقیت در سایه رعایت اصول علمی آموزش و ارزشیابی مستمر در کنار تعهد به اهداف تعیین شده برای مجموعه قابل تحقق بوده است.در این راستا،ما خود را به ارتقای کیفیت آموزش و اثر بخشی آن متعهد دانسته و آن را رسالت اصلی کار خود قرار داده ایم

ما در آکادمی زبان الفبا بر این باوریم که هر تجربه یادگیری یک پروژه منحصر  به فرد است که عوامل فردی و محیطی متعددی در موفقیت آن ایفای نقش می کنند. بر این اساس ما با توجه به ویژگیهای خاص هر یادگیرنده فرایند آموزش را به طور اختصاصی و با توجه به توانایی ها و نیز اهداف و نیاز فرد برنامه ریزی کرده و با تعهد به اجرای این برنامه از طریق نظارت و ارزشیابی دقیق و مستمر کسب نتیجه مورد نظر زبان آموز را تضمین می کنیم.

آیلتس تضمینی

هزینه گرفتن مدرک آیلتس

وقتی در مورد انجام امری به صورت تضمینی سخن به میان می آید ، اولین مطلبی که به ذهنمان خطور می کند میزان اهمیت امر و انجام شدن به نحو احسنت آن برای متقاضی می باشد ، این اهمیت تا حدیست که فرد متقاضی با دادن پوئن هایی از قبیل هزینه و زمان بیشتر در پی کسب آن می باشد . اخذ مدرک آیتلس نیز یکی از پدیده هاییست که از این قائده مستثنی نیست ؛ گاهی اوقات داوطلبان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و یا متقاضیان اقامت در کشورهای توسعه یافته ، نیاز به تقویت زبان خود و بهبود نمره آیلتس خود دارند ، در چنین مواقعی استفاده از آیلتس تضمینی راهی معقول و مفید به نظر می رسد . با توجه به شرایط حاکم بر انجام تضمینی امور ، آیلتس تضمینی نیز با شرایطی نظیر اخذ بیشتر هزینه و یا دریافت آن پس اخذ مدرک توسط متقاضی ارائه می گردد . اما کار اخذ آیلتس تضمینی به همین جا ختم نمی شود ، در ادامه قصد داریم تا با شرایط ویژه تر آیلتس تضمینی آشنا شویم .

موسسات زبان موفق که ارائه دهنده پکیج های آیلتس تضمینی هستند ، معمولا با برنامه ریزی هایی دقیق در صدد شناخت میزان توانایی متقاضی ، علایق و تمایلات وی برآمده با کمک این اطلاعات ، برنامه ای مدون را تا حصول موفقیت اعمال می کنند. همواره این برنامه ریزی با تعین سطح شروع می شود ، این برنامه ریزی کمک می کند تا اساتید مربوطه ، با بررسی میزان توانایی فرد شروع به تدریس کنند ، بطور مثال آموزش فردی که در سطح سوم آیلتس بوده و قصد رسیدن به آیلتس 7 را دارد با آموزش فردی که آیلتس 6 را داشته و قصد دستیابی به آیتلس 9 را دارد متفاوت بوده ، این امر در ارائه تضمین نیز امری حیاتیست . میزان توانایی هر متقاضی و خواسته های وی منحصر بفرد است  ، پس برنامه کاری وی نیز باید منحصر بفرد باشد ، در این مرحله برنامه شخصی دانشجوی زبان توسط مشاوران زبده تنظیم می گردد . پس از  مرحله زمانبندی اختصاصی کلاس‌ها ،  آموزش و ارزیابی در دوره ای معلوم شروع می شود . پس از این مرحله ، آموزشگاه ارائه دهنده پکیج آیلتس تضمینی با برپایی آزمون های مشابه آزمون اصلی به آشنایی متقاضی با آزمون آیلتس کمک کرده و نقاط ضعف احتمالی وی را پوشش می دهند .

از دیگر اقدامات مهم در مرحله آموزشی آیلتس تضمینی می توان به رسیدگی مساوی و موازی به هر 4 فیلد امتحان ، انجام تمارین ویژه تلفظ ( Accent) ،  آموزش لغات کلیدی و پرتکرار ، آموزش با رسانه های جمعی مانند فیلم ، آموزش اصطلاحات روزمره انگلیسی – آمریکایی ، برگزاری کلاس ها در زمان های فشرده بنا به درخواست دانش جو ، آموزش تکنیک های تند خوانی و تست زنی و … اشاره کرد .تمامی این محاسن در کنار هزینه های معقول سبب شکوفایی استعداد ها و دستیابی هرچه راحتتر داوطلب کسب آیلتس به هدف خود می شود .

آیلتس یا تافل

با تحقیق و تفحص مختصر در شرایط اقامت در کشور های اتحادیه اروپا ، آمریکا و مستعمره های آن ها ( به صورت کاری ، تحصیلی ، پناهندگی و … ) به نکته ای مشترک در میان همگی آن ها برمی خوریم و آن نکته چیزی جز میزان معینی از تسلط به زبان انگلیسی نمی باشد . اما چگونه این میزان توانایی در تکلم ، خواندن ، نوشتن و قدرت شنوایی زبان انگلیسی قابل اثبات و انتقال به مراکز مورد نظر می باشد .  آیلتس یا تافل  استانداردهای یکسان و قابل دسترسی در سراسر جهان می باشند که طی آموزش هایی یکسان ، آزمونی یکسان از متقاضیان خود گرفته و در شرایطی برابر به احراز توانایی های آنان می پردازند. در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه دو سیستم بین المللی ارزیابی توانایی های زبان انگلیسی ، یعنی آیلتس و تافل بپردازیم و با مقایسه کلیات این به گزینه بهتر برای انتخاب سامانه ای بهتر میان آیلتس یا تافل بپردازیم .

همانطور که در مقاله های مرتبط مطالعه نمودید ، آیلتس سیستمی بریتانیاییست که توسط 3 نهاد دانشگاه کمبریج ، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا طرح ، برگزار و ارزیابی می گردد . از سوی دیگر تافل که به معنای « ارزیابی انگلیسی به عنوان زبانی خارجی » است دارای ریشه ای آمریکایی کاناداییست و کلیاتی شبیه به آیلتس دارد ، در جمع بندی اولیه بین این 2 سامانه می توان گفت که آیلتس یا تافل از نظر اعتبار در یک سطح بوده و معمولا کشورها و دانشگاه هایی که تسلط زبانی انگلیسی پیش شرط آن است ، هر دو مدرک فوق را قبول دارند . از تفاوت های میان آیلتس یا تافل می توان به این مطلب اشاره کرد که در تافل ، فقط و فقط توانایی فرد در زمینه تکلم با لهجه آمریکایی مورد ارزیابی قرار می گیرد ، به این معنی که شخص متقاضی موظف است از بین لغاتی که میان گویش بریتیش و آمریکن غیر مشترکند ، گزینه های آمریکایی را بکار برده و تلفظ و ادای کلمات باید طبق خواست آن ها باشد ؛ این در صورتیست که در آزمون آیلتس تمامی گویش ها و لهجه های انگلیسی مورد قبول می باشد . شاید این مثال برایتان جالب باشد که فردی متولد بریتانیا ، به دلیل لهجه غیرآمریکایی خود ممکن است نمره تافل بالایی نداشته باشد . شاید یکی از دلایلی که از بین IELTS یا تافل ، آیلتس طرفداران بیشتری دارد همین نکته باشد . نحوه برگزاری آزمون های IELTS یا تافل نیز در کلیات تفاوتی ندارد اما از مهمترین جزئیاتی که بین این دو سامانه تفاوت ایجاد می کند طریقه نمره دهی می باشد . در کارنامه آیلتس 5 نمره داده می شود که 4 تای آن مستقیما مربوط به 4 توانایی فوق الذکر می باشد و نمره پنجم میانگینی از این 4 نمره با ضرایبی خاص می باشد که در واقع همان نمره اصلی آیلتس می باشد ، اما در تافل این 4 فیلد دارای حداکثر نمره 30 می باشند ( مجموعا 120 نمره ) و مجموع این نمرات صلاحیت یک فرد را مشخص می کنند . ناگفته نماند که میزان اعتبار آیلتس یا تافل 2 ساله می باشد و پس از این مدت از اعتبار ساقط می شود . یکی از نکات چالش برانگیز  IELTS یا تافل  نیز هزینه آن می باشد که سبب شده است تا افرادی به جز کسانی که قصد عزیمت به کشورهای خارجی را دارند ، به طرز چشم گیری دنبال شرکت در این آزمون ها نباشند . این هزینه ها ترکیبی از چند آپشن 30-20 دلاری به همراه آزمون اصلی  100 تا 300 دلاری می باشد که مبلغی از 500 هزار تا 1 میلیون تومان را از متقاضیان خود می طلبد .

آیلتس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *