ielts

IELTS Reading | خواندن آیلتس

مهارت Reading یا خواندن تا حد زیادی به دایره لغات و تسلط بر ساختار های گرامری زبان وابسته است. از آنجا که در زبان انگلیسی کلمات از لایه های معنایی متعددی برخوردارند ضروری است که با معانی و کاربردهای مختلف آن های آشنا شویم. 

علاوه بر این ایجاد عادت هایی همچون خواندن روزنامه و کتاب، کمک زیادی به بهبود مهارت خواندن می کنند . به این شیوه Extensive Reading گفته می شود و یکی از راه های  ایجاد یادگیر جانبی یا peripheral Learning است.

مهارت خواندن Reading از دو مجموعه اصلی مهارت ها که عبارتند از Micro skills یا مهارت های خرد و Macro Skills یا مهارت های کلان تشکیل شده است 


Micro Skills


مهارت های خرد شامل عنصر Sentence Grammar یا شناخت شکل و نقش کلمات در قالب یک جمله است که پایه و مبنای درک مطلب و مهارت خواندن  را تشکیل می دهد .


Macro Skills


مهارت های کلان شامل Text Grammar یا در حقیقت بررسی ارتباط میان اجزای فراتر از سطح جمله ها با یکدیگر است. در این خصوص درک روابط میان جمله ها در یک پاراگراف و  روابط پاراگراف ها با هم امری مهم و ضروری است

بدین ترتیب موفقیت در آزمون خواندن فراتر از به کارگیری چند تکنیک است و مستلزم برنامه ریزی دقیق ، Intensive & Extensive Reading و استفاده از استراتژی های موثر می باشد .

آیلتس,ielts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *